Zachęcam dystrybutorów, importerów i producentów wina do udziału w konkursie

Piotr Kamecki| 2018-03-19 00:00:00| Komentarze:

Butelki nadesłane na konkurs będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów i ekspertów winiarskich...

fot. Paweł Kula

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, którego mam przyjemność być Prezydentem, organizuje ciekawy konkurs. Mogą w nim wziąć udział dystrybutorzy, importerzy oraz producenci wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA. Konkurs nazywa się „Wino na medal” i jest to jego pierwsza edycja.
Konkurs to doskonała okazja do tego, aby wyróżnić na półce swoje dystrybuowane, importowane, bądź produkowane wino, a przy okazji podnieść lub ugruntować swoją pozycję w branży. Nagrodzone bowiem wina będą mogły być oznakowane zdobytym wyróżnieniem. Jeśli chodzi o szczegóły, to zapraszam oczywiście na stronę www.sommelierzy.pl, gdzie znajduje się regulamin i wszelkie szczegóły. Zdradzę tylko, że butelki nadesłane na konkurs (mogą być przesyłane do 7 maja) będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów i ekspertów winiarskich z wieloletnim doświadczeniem z zakresu oceny konkursowej win, selekcji asortymentu winiarskiego i profesji sommelierskiej. Wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach:
 
  • wina spokojne: białe, różowe, czerwone
  • wina musujące: białe, różowe, czerwone
  • wina wzmacniane: białe, różowe, czerwone.
 
Najwyżej ocenionym w danej kategorii winom, które uzyskają złoty medal, przyznana zostanie nagroda specjalna „Grand Prix”. Co ciekawe, do konkursu można zgłaszać dowolną liczbę produktów winiarskich. Aby wziąć udział w konkursie trzeba wypełnić dostępny na stronie www.sommelierzy.pl formularz konkursowy, wnieść z góry opłatę rejestracyjną w wysokości 50 zł netto za każdy zgłaszany produkt oraz przesłać po trzy butelki każdego zgłaszanego wina na adres SARWINE - profesjonalnego magazynu do przechowywania win. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału Mistrzostw Polski Sommelierów, czyli już 26 maja.

Inne wpisy autora