Inwestycja w wino? Tylko z Wine Taste!

Wine Taste| 2022-10-05 00:00:00| Komentarze:

Dla inwestorów i rynków finansowych nastały trudne czasy - pandemia i jej konsekwencje, wojna w Ukrainie, inflacja sprawiają, że coraz trudniej znaleźć pewne i stabilne inwestycje. W centrum zainteresowania stają więc fizyczne aktywa, w tym wina i inne alkohole. Zwłaszcza, że firmy zajmujące się obserwowaniem wartości win i rynków fine wine na świecie odnotowują stałe wzrosty cen i indeksów. Wine Taste poleca inwestycję w wino i służy wiedzą oraz asortymentem. 

Fine wine - niezwykła stabilność w czasach kryzysu

Wina i alkohole w czasach kryzysu wywołanego pandemią zachowały się wręcz rewelacyjnie. Podczas gdy znane indeksy giełdowe notowały ogromne spadki, najważniejsze indeksy fine wine (Liv-ex 100 i 1000), po początkowym szoku, ustabilizowały się i odnotowały nawet delikatne i na pewno stabilne wzrosty. Co więcej, aktywa świetnie bronią się również przed inflacją, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. W porównaniu z rynkami giełdowymi - rynki win inwestycyjnych pozostają stabilne i zaliczają łagodny wzrost. 

Które regiony pozostają najbardziej dynamiczne? W ostatnim czasie to na pewno Burgundia i Szampania, choć jeżeli spojrzeć na całokształt pod względem rynku kolekcjonerskiego i inwestycyjnego, numerem jeden wciąż jest Bordeaux, którego pozycja osłabła, ale wciąż jest bezkonkurencyjna. 

Bardzo dobrze radzą sobie Włochy: Toskania i Piemont, a także wina z Doliny Rodanu. Bazując na wiedzy i stałej obserwacji można trafnie obstawić, na które wina wzrośnie popyt, a co za tym idzie - wzrośnie ich cena. 

Okazje dla inwestorów - na co zwrócić uwagę?

Liczba win, które stały się dla inwestorów i klientów przedmiotem zainteresowania wzrosła, co daje możliwość korzystnego nabycia butelek z obiecujących rynków, ale też większą liczbę transakcji - bo rynek staje się bogatszy w zasoby. 

Najważniejszymi winami z punktu widzenia obrotu pozostają najlepsze rocznikowo szampany od topowych producentów, a więc Cristal, i Dom Perignon oraz tak zwane blue chipy, czyli najważniejsze wina świata: Chateau Lafite, Tignanello, Opus One i inne. 

Zainwestuj z Wine Taste

W zakresie inwestycji w fine wine sieć Wine Taste - współpracuje z liderem branży, londyńską firmą Cult Wines. Warto dodać do portfela inwestycyjnego wina, bo to nie tylko duża szansa na zysk, ale również ochrona aktywów przed wahaniami i niestabilnością rynku. 

Dlaczego właśnie Wine Taste? To gwarancja pochodzenia butelek - Bordeaux sprowadzane jest wyłącznie od zaufanych negocjantów, którzy cieszą się światowym uznaniem, a wszystkie inne wina pochodzą bezpośrednio od producentów. Co więcej - inwestycja w wino nie wymaga fortuny, a załoga Wine Taste korzysta z profesjonalnych narzędzi, aby oferować butelki w możliwie najlepszej cenie, porównywalne z cenami na świecie. 

O czym należy pamiętać? Najważniejsze - inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Fine wine pozostaje odporne na inflację, a nawet, jeżeli zrealizują się najczarniejsze scenariusze - wino to aktywa fizyczne, które przetrwają i będą miały sporą wartość. 

Warto poznać ofertę w jednym z trzech punktów Wine Taste: w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Tym bardziej, że założyciel marki, Piotr Kamecki, legenda branży winiarskiej, współpracuje wyłącznie z profesjonalistami. 
Warto przeczytać:

Świąteczne zestawy dla firm i dla bliskich. Katalog WineTaste by Kamecki jest już dostępny

Mamy największą w Polsce kolekcję win z Bordeaux, Burgundii i pełen wybór...

Piotr Kamecki: Cierpliwym opłaca się inwestować w wino

Czy wino może być atrakcyjne dla inwestorów? Fizyczne aktywa, w tym wina, stają się coraz...

Mistrz winiarstwa zza oceanu. Historia Paula Lato

Na środkowym wybrzeżu Kalifornii mieszka winiarz, którego pasja i zaangażowanie wyniosły...

Czerwona Burgundia i jej pinot

Z jakiej części świata wybrać wino z tego szczepu? To temat na osobny artykuł lub nawet dwa...

Rioja, czemu jest tak oklaskiwana w świecie wina?

Jedno z najstarszych i strategicznych miejsc winiarskich w Hiszpanii – Rioja. W pierwszej...

Aukcja Fine Wine w Desa Unicum

  DESA Unicum przygotowuje pierwszy profesjonalny cykl aukcji wina, a Wine Taste jest...

Obserwuj na Instagramie: