Inwestycja w wino? Tylko z Wine Taste!

Wine Taste| 2022-10-05 00:00:00| Komentarze:

Dla inwestorów i rynków finansowych nastały trudne czasy - pandemia i jej konsekwencje, wojna w Ukrainie, inflacja sprawiają, że coraz trudniej znaleźć pewne i stabilne inwestycje. W centrum zainteresowania stają więc fizyczne aktywa, w tym wina i inne alkohole. Zwłaszcza, że firmy zajmujące się obserwowaniem wartości win i rynków fine wine na świecie odnotowują stałe wzrosty cen i indeksów. Wine Taste poleca inwestycję w wino i służy wiedzą oraz asortymentem. 

Fine wine - niezwykła stabilność w czasach kryzysu

Wina i alkohole w czasach kryzysu wywołanego pandemią zachowały się wręcz rewelacyjnie. Podczas gdy znane indeksy giełdowe notowały ogromne spadki, najważniejsze indeksy fine wine (Liv-ex 100 i 1000), po początkowym szoku, ustabilizowały się i odnotowały nawet delikatne i na pewno stabilne wzrosty. Co więcej, aktywa świetnie bronią się również przed inflacją, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. W porównaniu z rynkami giełdowymi - rynki win inwestycyjnych pozostają stabilne i zaliczają łagodny wzrost. 

Które regiony pozostają najbardziej dynamiczne? W ostatnim czasie to na pewno Burgundia i Szampania, choć jeżeli spojrzeć na całokształt pod względem rynku kolekcjonerskiego i inwestycyjnego, numerem jeden wciąż jest Bordeaux, którego pozycja osłabła, ale wciąż jest bezkonkurencyjna. 

Bardzo dobrze radzą sobie Włochy: Toskania i Piemont, a także wina z Doliny Rodanu. Bazując na wiedzy i stałej obserwacji można trafnie obstawić, na które wina wzrośnie popyt, a co za tym idzie - wzrośnie ich cena. 

Okazje dla inwestorów - na co zwrócić uwagę?

Liczba win, które stały się dla inwestorów i klientów przedmiotem zainteresowania wzrosła, co daje możliwość korzystnego nabycia butelek z obiecujących rynków, ale też większą liczbę transakcji - bo rynek staje się bogatszy w zasoby. 

Najważniejszymi winami z punktu widzenia obrotu pozostają najlepsze rocznikowo szampany od topowych producentów, a więc Cristal, i Dom Perignon oraz tak zwane blue chipy, czyli najważniejsze wina świata: Chateau Lafite, Tignanello, Opus One i inne. 

Zainwestuj z Wine Taste

W zakresie inwestycji w fine wine sieć Wine Taste - współpracuje z liderem branży, londyńską firmą Cult Wines. Warto dodać do portfela inwestycyjnego wina, bo to nie tylko duża szansa na zysk, ale również ochrona aktywów przed wahaniami i niestabilnością rynku. 

Dlaczego właśnie Wine Taste? To gwarancja pochodzenia butelek - Bordeaux sprowadzane jest wyłącznie od zaufanych negocjantów, którzy cieszą się światowym uznaniem, a wszystkie inne wina pochodzą bezpośrednio od producentów. Co więcej - inwestycja w wino nie wymaga fortuny, a załoga Wine Taste korzysta z profesjonalnych narzędzi, aby oferować butelki w możliwie najlepszej cenie, porównywalne z cenami na świecie. 

O czym należy pamiętać? Najważniejsze - inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Fine wine pozostaje odporne na inflację, a nawet, jeżeli zrealizują się najczarniejsze scenariusze - wino to aktywa fizyczne, które przetrwają i będą miały sporą wartość. 

Warto poznać ofertę w jednym z trzech punktów Wine Taste: w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Tym bardziej, że założyciel marki, Piotr Kamecki, legenda branży winiarskiej, współpracuje wyłącznie z profesjonalistami. 
Warto przeczytać:

Jak dbać o kieliszki do wina? Poznaj 5 najważniejszych zasad

Chcesz cieszyć się elegancją kieliszków do wina przez długi czas? Mamy dla Ciebie kilka...

10 najciekawszych propozycji win na święta. Nasz subiektywny ranking

Już czujemy dreszczyk emocji przedświątecznej gorączki. Prezenty, spotkania, rodzinne upominki...

Wino na prezent dla wymagających? Postaw na sprawdzone propozycje

Wino dla geeka? Trudno sprostać wymaganiom kogoś, kto wszystkiego już próbował i wciąż...

Wino na firmowy prezent. Co wybrać i jak to zorganizować?

Co na prezent? To pytanie co roku zadaje sobie wiele firm, które chcą obdarować swoich...

Podróż do Piemontu. Przystanek - wina Barolo.

Pełne, dobrze zbudowane, zawsze eleganckie. Obok win Barolo ciężko przejść nam obojętnie...

Najnowsza klasyfikacja win Saint-Emilion

Znamy już najnowszą klasyfikację win Saint-Emilion! Jak przy każdej aktualizacji, nie obyło...

Obserwuj na Instagramie: