Riedel Winewings to kieliszki dla prawdziwych poszukiwaczy smaku

Dawid Kulkiewicz| 2020-10-07 00:00:00| Komentarze:

Style win, które pijemy i smaki, które wybieramy, ciągle ewoluują

Razem z nimi zmieniają się kieliszki. Firma Riedel na bazie swojego 250 letniego doświadczenia stworzyła niedawno nową linię - Winewings.
Zrywając z charakterystycznym obłym kształtem kieliszków, Riedel zaproponował rewolucję - płaskie i szerokie dno z niestandardowym kształtem czaszy, przywodzącym na myśl skrzydła.

Rolą nowego projektu jest łączyć w jedno dwa naczynia - kieliszek i dekanter

Tak szerokie dno istotnie zwiększa powierzchnię oddychania wina, pozwalając mu bardziej się otworzyć, tłumaczy Georg Riedel, X pokolenie rodziny glassmakerów. To właśnie Georg zaproponował nowy kształt jako odpowiedź na zapytanie od jednego z klientów, który prosił o nowy kieliszek do szczepu cabernet sauvignon. “Skoro ten szczep jest wręcz znany z tego, ile zyskuje na dekantacji, zaproponowaliśmy kształt, który umożliwi dekantację w kieliszku”, wyjaśnia dalej Georg. “Jednak samo zwiększenie powierzchni oddychania nie zapewniłoby optymalnego aromatu, dlatego musieliśmy dobrać do tego nowy kształt czaszy”.

W założeniu pojedynczy projekt skończył się na kompletnej nowej linii kieliszków

Seria obejmuje siedem kształtów, po trzy do najpopularniejszych odmian białych i czerwonych winogron oraz kieliszek do szampana. Każdy z kształtów zachowuje inne proporcje między rozmiarem dna a wysokością i szerokością kieliszka, jako że jest to niezbędne do idealnego dopasowania szkło-rodzaj wina.

Poszukiwanie idealnego połączenia jest głęboko zakorzenione w DNA rodziny Riedel

Wszystko zaczęło w IX pokoleniu za sprawą Clausa Riedla, glassmakera, inżyniera i profesora chemii. Działał w bardzo trudnych dla rodziny czasach, gdy ta walczyła o odzyskanie utraconego w czasie wojny majątku. Claus postanowił, że nie będzie podążał wytyczonymi już szlakami; nie będzie naśladowcą, tylko pionierem. W latach pięćdziesiątych, po wielu degustacjach zauważył, że kształt kieliszka diametralnie wpływa na to, w jaki sposób odbierał smak i zapach wina. Zainspirowany tym odkryciem stworzył wytwarzaną do dziś ręcznie robioną serię Sommeliers. Na tamte czasy istna rewolucja, ponieważ było to pierwsze szkło przezroczyste, smukłe, ascetyczne, zupełnie inne niż grube, kolorowe i bogato zdobione “puchary”.

Winewings wnosi nową jakość

W odróżnieniu od poprzednich serii, które wydobywały z win głównie owoc, seria Winewings stawia na mineralność. Kolekcja jest idealna dla prawdziwych poszukiwaczy smaku, głębi i złożoności wina. Kieliszki dostępne są w Wine Taste, a przed zakupem o ich skuteczności możecie przekonać się oglądając wirtualny tasting poprowadzony przez Piotra Kameckiego.
Warto przeczytać:

Kampania En Primeur 2019 trwa w najlepsze!

Mimo wielu obaw dotyczących premiery nowego rocznika, udało się znaleźć sposób na...

Fine Wine a Covid-19

Globalna epidemia wirusa nie zwalnia, a w związku z tym coraz większe obawy rodzą pytania o stan...

5 powodów, dla których powinieneś pić więcej Burgundii w 2020 roku

Burgundia, Wine Taste. Chyba częściej mówimy o Bordeaux, o szampanach, o szkle Riedel, ale...

Rioja - tradycyjni moderniści

Rioja, czyli jeden z tylko dwóch hiszpańskich regionów z najwyższym oznaczeniem...

Street food i wino? Nawet Paul Lato wie, że to dobre połączenie!

Gdy Paul Lato odwiedził nas kiedyś w Wine Taste, to po skończonej degustacji dla gości...

Idą upały. Warto mieć w lodówce dobre rosé!

Ostatni tydzień wakacji zapowiada się naprawdę gorąco. W takiej sytuacji w lodówce...

Obserwuj na Instagramie: